مشاوران کسب و کار: چرا ممکن است شما به آن ها نیاز داشته باشید (2)

حالا که شما با انواع مشاوران آشنا شدید، در این مقاله سعی می کنیم در این رابطه صحبت کنیم که چرا باید آن ها را استخدام کنید؟

پنچ دلیل رایج را با هم بررسی می کنیم:

1-برای همفکری گزینه بسیار مناسبی هستند

ممکن است شما منابع انسانی مورد نیاز را نداشته باشید، چرا که با برخی از پرسنل قطع همکاری کرده اید یا بودجه کافی برای استخدام نیروی تمام وقت ندارید؛ بنابراین با استخدام یک مشاور برای یک پروژه به طور موقت می توانید این شکاف را پر کنید. نیازی نیست که از مشاور به عنوان کارمند تمام وقت بهره ببرید، پس قطع رابطه بسیار آسان و مقرون به صرفه خواهد بود.

2-تغییرات را مدیریت می کنند

در واقع مشاوران برای تغییر در سازمان هستند، اگر برای تغییرات در داخل سازمان با مشکل مواجهه هستید و مخالفت هایی با آن وجود دارد، حضور یک مشاور می تواند به کسب و کار شما کمک شایانی کند. مشاوران می دانند می بایست همراستای سیاست های کلی سازمان حرکت کنند و کلیه اقدامات آن ها باید در راستای پیشرفت سازمان و کاهش هزینه ها باشد.

3- بهترین شیوه ها را آموزش و پیاده سازی می کنند

مشاوران اغلب متخصصان برجسته در زمینه هایی هستند که در آن کار کرده اند. آنها نه تنها تخصص علمی و نظری دارند ، بلکه آنها برای اجرای تغییر نیز مستقیماً با شرکت های پیشرو کار کرده اند. اگر می خواهید در زمینه هایی مانند IT و مدیریت بهترین روش ها را داشته باشید ، مشاوران بهترین منبع در دسترس هستند. چرا وقتی مشاوران قبلاً برای برخی از مشتریان این روش ها را پیاده سازی کرده اند، سعی می کنید بهترین روش را پیشنهاد دهند؟

4-خلاقیت تزریق می کنند

مشاوران، چشم اندازهای تازه ای در مورد کسب و کار شما نشان می دهند، بنابراین داشتن یک شخص خارج از سازمان و ارائه ایده ها می تواند بسیار کمک کننده باشد. گاهی اوقات افرادی که داخل سازمان شما هستند توانایی بررسی تصویر بزرگتری از بازار شما را ندارند، اما مشاوران می توانند این دید را تقویت کنند که باعث تقویت تفکر خلاق درونی شما می شود.

برای درک بیشتر بازاریابی میتوانید دوره ی آموزشی مهارت های فروش و بازاریابی مدرن دکتر علوی را مشاهده نمایید.

5-آموزش می دهند

شما می توانید یک مشاور برای استفاده از دانش او در مورد تقریباً هر چیزی استخدام کنید. مشاوران در زمینه آموزش تخصص لازم را دارند، بنابراین آنها یک انتخاب طبیعی برای انجام یک دوره آموزشی یا ارائه یک روزه برای شرکت شما تقریبا در هر زمینه ای هستند. یک مشاور خوب نظریه و عمل را با هم مخلوط کرده است و این می تواند ارزش بالایی را به شرکت شما ارائه دهد.

بدیهی است مشاوران گران باشند و شما می بایست با دقت هزینه ها و مزایای آن ها را مقایسه کنید. فقط شما نیازهای خاص کسب و کار و یا سازمان خود را می دانید، اما حضور یک مشاور می تواند برای نیازها، راه حل های بسیار سودمند را ارائه نمایند و شانس موفقیت شما را دو چندان نماید.

مشاوران مجموعه کسب و کار دوست خوب کنار شما هستند تا چشم اندازهای بیشتری به شما نشان دهند و احتمال موفقیت شما را افزایش دهند.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپ بورد

کپی