آیا کسب و کارهای کوچک به مشاوره نیاز دارند؟

زمانی که از صاحب کسب و کار سوال می شود که “آیا به یک مشاور نیاز دارد؟”

معمولا یک پاسخ یکسان می دهند :”بستگی دارد”

این که آیا شما یک شرکت جدید را راه اندازی کرده اید و یا اینکه قصد توسعه کسب و کار فعلی را دارند؛ حضور یک مشاور مناسب می تواند یک روش مقرون به صرفه برای کسب و کارهای کوچک برای بهره گیری از دانش تخصصی باشد، اما اگر یک مشاور اشتباه استخدام کنند قطعا هزینه های زیادی را بر روی دوش آن ها می گذارد و همچنین وقت و انرژی زیادی را هدر می دهند.

بنابراین مشکل صاحبین کسب و کارهای کوچک معمولا این است که نقش مشاور را در کسب و کار خود به خوبی درک کنند و بدانند چگونه یک مشاور کسب و کار را استخدام کنند.

نقش مشاور در کسب و کار کوچک

مشاور کسب و کار صرفا یک متخصصی است که بیرون از سازمان شماست و برای حل یک مشکل داخلی از کمک آن فرد استفاده می کنید. مشاور خوب، دانش تخصصی بسیار خوبی دارد. یک مشاور عالی دانش ، مهارت ، تجربه و فرآیند بهبود وضعیت مشتری را برای سازمان شما به ارمغان می آورد.

بر خلاف کارمندان داخلی ، مشاوران برنامه های مستقلی دارند ، ممکن است چندین مشتری داشته باشند و براساس قرارداد / پروژه استخدام می شوند. بسته به شرکت مشاوره ، مشاوران ممکن است به تنهایی کار کنند یا ممکن است تیم خودشان را جمع کنند ، که به طور معمول شامل یک مدیر پروژه و دو تحلیلگر است.

یک مشاور می تواند در زمینه بازاریابی و توسعه فروش ، توسعه و پیشرفت کسب و کار و حتی اجرای ایده ها و توصیه های آنها یاری کند.

در تصویر زیر به فرآیند مشاوره نگاه اجمالی می اندازیم:

فرآیند مشاوره

پیش از مشاور: قبل از شروع کار، شما می بایست مواردی که از یک مشاور نیاز دارید را در “تفاهم نامه مشاوره” بنویسید.

در طول مشاوره: که به طور معمول شامل کشف و یافتن، تحقیق و بررسی و ارائه نهایی توصیه ها می شود.

پس از مشاوره: ممکن است تصمیم بگیرید که تفاهم نامه خود را تمدید کنید و یا به سمت اجرا حرکت کنید.

چرا کسب و کارهای کوچک، مشاور استخدام می کنند

در واقع استخدام مشاوران کسب و کارهای کوچک، راهی مقرون به صرفه برای پر کردن شکاف دانش و مهارت سازمان است، و ی یا راهی برای ایجاد یک دیدگاه تازه ، هدفمند و حرفه ای برای شرکت می باشد.

در اینجا سه ​​دلیل متداول که مشتریان مرکز مشاوره دوست خوب، برای کمک به مشاوران مراجعه می کنند آورده شده است:

برای یافتن مشکل (ها): در بسیاری موارد، سازمان ممکن است “علائم” مشکل دار مانند کاهش فروش یا مسائل مربوط به جریان وجوه نقد و مدیریت داخلی را در عدم شناسایی منبع مشکل نشان دهد. در این حالت ، یک مشاور می تواند علائم موجود در عملیات شما را مشاهده کند ، برخی آزمایش ها و تحقیقات را انجام دهد و ریشه مشکل را تعیین کند.

برای ایجاد راه حل (ها): در بعضی موارد ، ممکن است شما هدفی داشته باشید که نمی توانید به آن برسید ، زیرا شکاف مهارت وجود دارد یا به این دلیل است که سازمان شما توانی انجام آن را ندارد. استخدام یک مشاور خوب می تواند در وقت و هزینه صرفه جویی کند و در نهایت به نتیجه بهتری برسد.

بهینه سازی: در برخی موارد ، شرکت شما ممکن است خیلی سریع رشد کرده باشد و می داند موارد زیادی وجود دارد که می توانستید بهتر انجام دهید ، اما حتی نمی دانید از کجا شروع کنید. یک مشاور می تواند وارد شود و دیدگاه تازه ای را به ارمغان بیاورد ، ارزیابی هر یک یا همه زمینه های تکسب و کار شما و تعیین فرایندها و رویه ها برای افزایش سطح بهره وری کمک می نماید.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپ بورد

کپی