8 دلیل مهم استفاده از مشاور برای کسب و کارهای کوچک

1- مشاور برای کسب و کارهای کوچک به خصوص استارت آپی که بودجه بسیار محدودی دارند؛ بسیار مفید است. در واقع فردی است که با هزینه ای بسیار کم وارد مجموعه و هیئت مدیره می شود، اقدامات مهم و اجرایی بسیاری را انجام می دهد که در نهایت به ثبات و ماندگاری کسب و کار شما کمک می نماید و در طولانی مدت روابط تجاری شما را تقویت می کند.

2-مشاور کسب و کارهای کوچک به عنوان چراغ راهنمایی است که قصد دارد با توجه به روند غیر قابل پیش بینی بازار، کسب و کارها را در مسیر رشد قرار می دهد و تلاش می کند آنچه کارآفرین مدنظر دارد را جامه عمل بپوشاند. مشاوره کسب و کار، یک عامل ضروری برای کسب و کار شماست، زیرا او از کلیه موارد پیش بینی نشده و پیش بینی شده، پیچیدگی ها، درگیری و دغدغه هایی که همه ی افراد احتمالا زمان شروع کسب و کار با آن مواجهه هستند، اطلاع دارد و می تواند به خوبی راهنمایی نماید. به خصوص با توجه به اینکه شرایط اقتصادی به سرعت در حال تغییر است و کسب و کارها با مشکلات بزرگی روبرو هستند

3-از آنجایی که مشاوران کسب و کارهای کوچک، سال ها تجربه مفید کسب کرده اند و همچنین تخصص و دانش کافی در این حوزه را دارد، برای کلیه کسب و کارها بسیار مفید خواهد بود. موانع کاری که ممکن است در روند شروع، اداره و حفظ کسب و کار شما پیش آید، با حضور و کمک مشاوره می تواند تسهیل گردد. چرا که معمولا او تجربه ی کسب و کارهای زیادی را دارد و هنگام مواجهه با بسیاری از چالش ها و پیچیدگی های پیش بینی نشده؛ بهترین راه حل را می تواند ارائه نماید.

 

Small-Business-Marketing

4-معمولا افراد جوان، با تجربه کم ولی انرژی بسیار زیاد، شروع به کار می کنند و قصد دارند کسب و کار خود را راه اندازی کنند، برای این افراد لازم است که فردی با تجربه در کنار آن ها قرار بگیرد تا سازمان به بلوغ برساند و این حجم از انرژی و ایده نو در مسیر درست قرار بگیرد و عملیاتی شود. همانطور که می دانید کسب و کارها در چرخه زندگی خود، با خطرات و بحران های بسیاری روبرو خواهند شد که معمولا کارآفرینان در آن غرق می شوند و فرصت کافی برای فکر کردن به توسعه و حرکت به جلو نخواهند داشت. همچنین طبق آمارها و تحقیقات انجام شده بسیاری از کسب و کارها در 5 سال ابتدایی عمر خود با شکست روبرو می شوند، آنچه کسب و کارها و کارآفرینان از این خطرات و آسیب ها دور نگه می دارد، قطعا حضور مشاور کسب و کار و به کارگیری تجربیات آن فرد است.

5- مشاور کسب و کار می تواند از ابتدای شروع کسب وکار شما تا توسعه و گسترش آن، طرح چشم انداز و رسالت های کسب و کار شما، تدوین استراتژی ها و منابع لازم برای رسیدن به اهداف تعیین شده، اجرایی کردن ایده ها و سیاست های شما و همچنین ارائه نقاط قوت و ضعف شما نقش پر رنگ و مهمی داشته باشد و لازم است به این موضوع توجه کنید که مشاوران کسب و کارها، هزینه های شما را بسیار کاهش می دهند. مشاوران ارتباطات کاری و شخصی بسیاری دارند که بر آینده کسب و کار شما تاثیر خواهد گذاشت.

6-مشاور کسب و کارهای کوچک – چه فرد باشد و یا به صورت شرکت مشاوره ای باشند – از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند، و نقش مهمی در زمان شروع کسب و کار ایفا خواهد کرد؛ به طوری که منجر می شود کسب و کارها با درگیری و چالش های کمتر و یا حتی بدون آن وارد عرصه رقابتی شوند. کارآفرینان معمولا دارای پیش زمینه فنی بسیار خوبی هستند و غرق در مسائل فنی کسب و کار خود می باشند؛ برای آنکه در مسیر درست بازار و فروش باقی بمانند و همچنین همیشه مورد توجه بازار هدف خود باشند، حضور، بینش و نفوذ یک مشاور کسب و کار مستقل، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

7-مشاور کسب و کارهای کوچک در ازای دریافت هزینه ی مشاوره، پویایی بازار را برای شما بررسی می کنند و همچین میزان ریسک آن را نیز مورد ارزیابی قرار می دهند و پس از تحقیقات لازم به بنیان گذاران مجموعه توصیه می کنند که آیا این اقدامات با توجه به بازار رقابتی و تنوع موجود، به اندازه کافی محتاطانه و عاقلانه است یا خیر.
لازم است پیش از ورود به بازار، ریسک موجود ارزیابی و تحقیقات بازار به درستی انجام شود؛ مشاوران به خوبی این کار را انجام می دهند. اینکه بدانید چه کاری باید انجام دهید با آنچه در مورد ایده خود تنها تصور می کنید، امری بسیار ضروری است و با توجه به آمارهای عدم موفقیت و شکست کسب و کارهای نوپا انجام این کارها بسیار مهم است.

8- مشاوران کسب و کارهای كوچك به کمک سال ها تجربه ی كاری، تخصص و دانش كامل در يك صنعت، نقشه راه کسب و کار شما را ترسيم مي کنند. بنابراین آن ها، یک ضرورت برای کسب و کار شما خواهد بود.
در مرحله نخست، اگر قصد دارید ایده خود را پیش ببرید و یا اینکه بدنبال چشم اندازهای بهتر هستید؛ مشاوران کمک شایانی به شما می کنند. پیش از آنکه تصمیم بگیرید که رویاهای کارآفرینی خود را شکل دهید، مشورت با مشاوران کسب و کارهای فعال در حوزه و صنعت مورد نظر شما؛ ضرورری است؛ آن ها ریسک های موجود را بررسی می کنند، جزئیات مربوط به خطرات و ریسک ها ها را به شما می گویند و حتی به شما می گویند که ممکن است چه زمانی طول بکشد تا ایده ی شما بدرخشد و یا چه مدت باید منتظر بمانید؛ چه منابع مالی و چه افرادی را در این مسیر به شما کمک خواهند کرد و یا چه افرادی را باید استخدام کنید.

مجموعه کسب و کار دوست خوب در مدت ۴ سال فعالیت مفید تجربه های بسیار موفقی در صنعت های مختلف داشته است. در واقع به کسب و کارها کمک می کند تا قدم های رو به جلو بردارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره کلیک کنید

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپ بورد

کپی