4 دلیل مهم برای استخدام مشاور کسب و کار

بیشتر صاحبین کسب و کارهای کوچک، توانایی انجام چند کار به طور همزمان را دارند و معمولا به آن افتخار می کنند.
آن ها عادت دارند که همه کارها را انجام دهند ( یا تقریبا بیشتر کارها). با این وجود با ثبت درخواست در مرکز مشاوره دوست خوب، ممکن است مزایای بسیار مهمی را برای کسب و کار خود بدست آورند.

در ادامه به این موضوع می پردازیم که اگر از کمک یک مشاور کسب و کار استفاده کنیم آن ها چه ارزشی برای سازمان شما ایجاد خواهند کرد:

1- شما می توانید در وقت و هزینه صرفه جویی کنید
آیا شما هنوز اقدامات مرتبط با مالیات کسب و کار خود را به تنهایی انجام می دهید؟ اگر چنین است، در واقع به این معنی است که شما وقت ارزشمند خود را صرف چنین کارهای پیچیده ای می کنید که ممکن است خارج از حوزه ی تخصص شما باشد؛ لازم است بدانید که بیش از 37% از مدیران ارشد در یک نظرسنجی اعلام کردند که آن ها برای کارهای مالیاتی کسب و کار خود از مشاوران مالیاتی و متخصصان این حوزه کمک می گیرند.
در مورد سایر مسائل مالی که کسب و کارهای کوچک معمولا با آن ها دست و پنجه نرم می کنند، همچون کنترل هزینه ها یا افزایش کارایی چه باید کرد؟ مشاور کسب و کارهای کوچک می تواند به شما در زمینه توسعه استراتژی هایی برای پیشرفت در هر دو جبهه کمک کند و اگر سرمایه گذاری شما در مسیر رشد سریع قرار دارد ، یک مشاور ماهر می تواند بینشی را ارائه دهد که می تواند ضمن جلوگیری از مشکلات عادی که می تواند موفقیت شما را به خطر اندازد ، از فرصتهای جدید استفاده کنید.

2- در زمان مناسب از افراد متخصص کمک بگیرید
حتی اگر ترجیح می دهید که همه ی مسائل مربوط به کسب و کار خود را شخصا حل کنید، گاهی کمک یک متخصص خارج از سازمان به خصوص برای موضوعات پیچیده و حساس، می تواند یک اقدام مهم باشد که شما مطمئن شوید کسی خارج از سازمان با نگاه تخصصی تر و دقیق تر به مشکلات شما وجود دارد.
همچنین می توان مطمئن بود که یک نظر و دیدگاه شخص سومی آنچه که سازمان شما نیاز داشته باشد را بررسی می کند؛ در واقع یک چشم اضافی برای تایید اینکه هیچ گونه اشتباهی در فرآیندهای مهم شما رخ ندهد. وجود این شخص قطعا برای شما بسیار سودمند خواهد بود.
همچنین می توانید برای ارزیابی و بررسی استراتژی کسب و کار ، فرآیندها ، مدیریت عملیات ، تدارکات زنجیره تأمین ، قرار گرفتن در معرض خطر و موارد دیگر به یک مشاور کسب و کار مراجعه کنید. همچین از آنجا که ممکن است برای مدت کوتاهی به کمک و تخصص یک مشاور نیاز داشته باشید، استخدام و بکار گیری یک مشاور می تواند یک روش کارآمد برای بهره برداری از دانش تخصصی آن ها برای کسب و کار شما در مدت زمان مناسب و هزینه ی محدود می باشد.

consulting-background


3- اگر قصد دارید بارهای متغیر را تغییر دهید

در اینجا یک سؤال مهم برای هر صاحب کسب و کار کوچک در نظر گرفته شده است: اگر نیاز دارید ناگهان و بطور قابل توجهی کسب و کار خود را تقویت کنید ، می توانید این کار را انجام دهید؟
ممکن است تقاضا برای محصولات و خدمات شما افزایش یابد؛ آیا می توانید پاسخگوی کلیه آن ها باشید و آن ها را پشتیبانی کنید؟ یا اینکه ممکن است مشتریان را نا امید کنید – که این کار منجر می شود به اعتبار کسب و کار شما آسیب جدی برسد.
شما همچین می توانید حجم کار بیشتری به پرسنل خود تحمیل کنید که قطعا این امر موجب نارضایتی آن ها می شود. اما شما همچنین می توانید به کمک از مشاوره کسب و کار استفاده کنید تا هم پیش بینی فروش بهتری داشته باشید و هم اینکه در زمان مناسب از پرسنل بیشتری استخدام کنید تا هم رضایتمندی کارکنان را افزایش دهید و هم اینکه به بهترین شکل ممکن به مشتریان خدمات برسانید تا از توسعه و رشد پایدار در کسب و کار خود مطمئن شوید.

4-رشد و توسعه برای آینده
قطعا شما قصد دارید کسب و کار خود را در طولانی مدت به موفقیت و پیشرفت برسانید. اما آیا می دانید رشد و توسعه کسب و کار شما چه زمانی اتفاق خواهد افتاد؟ اگر شما از یک مشاور مدیریت که تجربه کافی در زمینه و صنعت شما دارد؛ نه تنها به شما کمک می کند تا پاسخ این سوال را بدانید بلکه کمک می کند تا شما در مسیر صحیح قرار بگیرید و از اشتباهات احتمالی پرهیز کنید.
متخصصان ماهر و با تجربه که به صورت مشاوره فعالیت می کنند، می توانند در بسیاری از نقش های مهم سازمان از جمله مارکتینگ، مالی، فروش، دیجیتال مارکتینگ و … به کسب و کار شما کمک نمایند.
با رشد و پیشرفت مشاغل کوچک شما ، روش های زیادی برای همکاری با مشاوران وجود دارد. شاید مهمترین این باشد که این منابع می توانند زمان ارزشمندی را برای تمرکز روی کارهایی که انجام می دهید به شما بدهد و در واقع در صرفه جویی در زمان به شما کمک شایانی نماید: توسعه و رشد کسب و کارهای کوچک و متخصص بودن در زمینه های مختلف، باعث می شود در وهله اول بتوانید شرکت خود را راه اندازی کنید. البته لازم است بدانید در طولانی مدت نمی توانید تمام وظایف را به تنهایی انجام دهید و لازم است از کمک و مشاوره کسب و کارها استفاده کنید تا ضریب خطای خود را به حداقل برسانید.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپ بورد

کپی