مشاوران کسب و کار: آنچه آنها انجام می دهند (1)

مشاوران کسب و کار تقریبا هرگز از کلمه “مشکل” استفاده نمی کنند. در واقع آن ها در مورد فرصت ها صحبت می کنند که در نهایت ارزش کسب و کار شما را افزایش می دهد. از هر مشاوری بپرسید که آنها چه کاری انجام می دهند ، و احتمالاً آنها می گویند “من به شما راه حل پیشنهاد می دهم”. علی رغم انتقاداتی که به کار برخی از مشاوران وارد است؛ آن ها واقعا می توانند ارزش بازار کسب و کار شما را افزایش دهند، اما باید بدانید چه موقع و چرا باید از آنها استفاده کنید. طیف گسترده ای از موضوعات وجود دارد که مشاوران می توانند راه حل هایی را برای آنها ارائه دهند.

انواع مشاوران

مشاوران کسب و کار معمولا می توانند در پنج حوزه اصلی فعالیت کنند و ارزش افزوده داشته باشند:

 

1- مشاوران مدیریت و استراتژی:

مشاوران خبره باید درک عمیقی از بازارهای خاص داشته باشند و بهترین روش و ایده را برای صنعتی که شما فعالیت می کنید به ارمغان بیاورد. اگر به دنبال گسترش بازارهای خود از نظر جغرافیایی هستید ویا سبد کالای خود را گسترش دهید و یا رقیب کوچک تر خود را بخرید و زیرمجموعه خود کنید و یا قابلیت های بیشتری به کسب و کار خود اضافه کنید؛ لازم است از مشاوران مدیریت/استراتی با تجربه کمک بگیرید. یکی از خدماتی که مجموعه کسب و کار دوست خوب ارائه می دهد این است که به مشتریان برای توسعه و اجرای استراتژی های بهتر کمک می کند.

 

2- مشاوران عملیات:

آیا می خواهید کیفیت و کارایی فرایندهای تولید خود را بهبود ببخشید؟ یک مشاور عملیاتی می تواند به شما در ایجاد و اجرای روش جدیدی برای انجام درست همین کار کمک کند. برخی از مشاوران در مهندسی مجدد فرایندهای کسب و کار تخصص دارند، به این معنی که وارد سیستم می شوند و فرایندهای موجود را ترسیم می کنند، فرصت های کاهش تعداد مراحل در آن فرآیند ضمن حفظ کیفیت را تجزیه و تحلیل می کنند و دوباره فرآیندهای خود را به شکلی مجدداً مهندسی می کنید که مراحل را کاهش می دهد و هزینه سایر مشاوران متخصص در سیستم های کنترل کیفیت هستند و می توانند به شما در ایجاد تغییراتی کمک کنند که نقص را کاهش می دهد.

 

3- مشاوران فناوری اطلاعات:

این بخش به سرعت در حال تغییر است، چرا که تغییرات فناوری روی شرکت ها تاثیر بزرگی می گذارد.  آیا شما نیاز به ایجاد یک سیستم جدید یا ادغام سیستم های قدیمی خود دارید تا آنها با هم همکاری کنند ، یک مشاور IT می تواند کمک کند. مشاوران فناوری اطلاعات باعث افزایش توانایی های شما می شوند و همچنین فناوری اطلاعات، شما را در رفع نیازهای پویا مشتریان داخلی و خارجی، انعطاف پذیر تر می کنند.

 

4-مشاوران منابع انسانی:

آیا باید رضایت کلی کارمندان خود را بهبود ببخشید، یا لازم است افرادی با استعدادهایی خاص استخدام کنید، یا تلاش کنید تا بتوانید نیروهای خود را حفظ نمایید؟ مشاوران منابع انسانی در تهیه استراتژی هایی که در راستای اهداف کلی کسب و کار شما است؛ حرکت می کنند، و در زمینه آموزش و توسعه افراد را در زمینه هایی مانند ارتباطات کسب و کار و رهبری هماهنگی ها، تخصص دارند. آنها می توانند به شما در بهبود بازخورد و ارزیابی مربوط به عملکرد تیم شما کمک کنند.

با دوره آموزشی بازاریابی مدرن دکتر علوی بازار کار خود را چندین برابر کنید !!

 

5-مشاوران بازاریابی:

اگر شما نیاز به لوگو جدید برای شرکت خود داشته باشید، یا دنبال فرصت و بازار جدید برای یکی از محصولات خود هستید، و یا می خواهید استراتژی جدیدی برای شبکه های اجتماعی خود بنویسید که بتوانید با مخاطبین خود تعامل بیشتری داشته باشید، مشاور بازاریابی می تواند به شما کمک کند. مشاوران مجموعه کسب و کار دوست خوب می توانند زمانی که شما به مشکل برخورده اید به شما کمک نمایند و یک پیشنهاد خلاقانه و کاربردی به شما بدهند، و راهکارهای لازم برای جذب مشتری بیشتر را به شما ارائه می نمایند.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپ بورد

کپی