اهمیت مشاوره ی برندسازی برای کسب و کارهای کوچک و متوسط

اگر شما صاحب یک کسب و کار کوچک هستید و فکر می کنید احتمالا نیازی به برندسازی ندارید، ممکن است تصور کنید تنها کسب و کارهای بزرگ هستند که باید نگران این موضوع باشند، اما باید بگوییم که کاملا اشتباه می کنید. تفاوتی نمی کند که یک شرکت نوپا و کوچک هستید یا یک شرکت و سازمان بزرگ باشید، می بایست به برندسازی به عنوان راهی برای جهش بزرگ در نظر گرفت. مطمئنا، شرکت های بزرگتر بودجه بیشتری برای ایجاد و تدوین استراتژی برندسازی صرف می کنند. اما برای ایجاد یک برند تاثیرگذار نیازی به بودجه زیادی ندارید.

مرکز مشاوره دوست خوب، همراه کسب و کارهای کوچک و متوسط است تا به آن ها کمک کند با صرف زمان و هزینه ی کمتر در مسیر برندسازی قرار بگیرید و حرکت نمایند.

 

هویت برند خود را تعریف کنید

ممکن است فکر کنید که برندسازی، صرفا طراحی لوگو است اما باید بگوییم خیلی بیشتر از این است. زمانی که برای دریافت خدمات افراد به مرکز مشاوره دوست خوب مراجعه می کنند متوجه می شوند برندسازی دنیای بسیار بزرگی دارد. برندسازی نگاه، نگرش و احساس دارایی های بصری شماست. بنابراین پیش از شروع حتی زمانی که قصد دارید لوگوی خود را طراحی کنید این موضوع را باید در نظر بگیرید که کوچکترین المان ها و نشان ها می بایست با استراتژی برند شما یکپارچه باشد و ارتباط لازم را با مخاطب برقرار نماید. چیزهایی مانند اینکه شما یک شرکت هستید ، چگونه می خواهید با مشتریان خود رفتار کنید ، این همان هویت برند شما است.

branding consultant

برخی از صاحبین کسب و کارها در حال حاضر می دانند که چگونه قصد دارند کسب و کارشان با مخاطبین در ارتباط باشد ولی برخی دیگر این موضوع را به خوبی نمی دانند. برای این کار شما باید در طولانی مدت (5 سال از این پس) به سوالات عمیق و معناداری در رابطه با کسب و کار خود پاسخ دهید. سعی کنید سوالات زیر را از خود بپرسید:

⦁ چگونه می توانید کسب و کار خود را با سه کلمه توصیف کنید؟
⦁ چگونه می خواهید مانند در صنعت خودتان مورد توجه قرار بگیرید؟
⦁ مأموریت و ارزشهای اصلی شما چیست؟
⦁ شما می خواهید چه تأثیری در صنعت خود داشته باشید؟

مشاورین مرکز مشاوره دوست خوب به شما کمک می کند تا به این سوالات پاسخ دهید.

متوجه شوید مشتریان هدف شما چه کسانی هستند

بسیاری از کسب و کارها تلاش بیشتری می کنند تا مخاطبین خود را بشناسند و سعی می کنند محصولات و یا خدمات خود را به آن ها بفروشند، در نتیجه تجربه خوبی به مخاطب انتقال می دهند. لازم است از این موضوع غفلت نکنید. وقت بگذارید و مشتری ایده آل خود را بیابید، آن ها چند ساله هستند؟ درآمد و تحصیلاتشان چیست؟ ؟ آیا همه آنها مرد یا زن هستند؟ چگونه آنها تصمیم نهایی خود را برای خرید می گیرند؟ و چگونه می توانید با محصول / خدمات خود وارد این فرآیند شوید؟ چرا آنها به آن احتیاج دارند؟ پس از فهمیدن بازار هدف شما ، می توانید از این راهنمایی برای استراتژی برندسازی خود استفاده کنید ، در نتیجه تأثیر بسیار معناداری خواهد داشت که واقعاً به مشتریان خود متصل شده و معنا پیدا می کند که می خواهید بیشترین کار را با مشتریان داشته باشید.
آنچه شما را متفاوت می سازد ، بیابید
بسیاری از شرکت ها و کسب و کارهای دیگر، کاری را انجام می دهند که شما انجام می دهید، اما باید به این موضوع فکر کنید که چه چیزی شما را از آن ها متفاوت می کند؟ چه چیزی باعث می شود شما از سایرین متمایز شوید؟ آیا شما در ارائه خدمات به مشتریان با خدمات خود بهترین هستید؟ هر چیزی ممکن است باشد ، این موضوع را نشان داده و آن را به استراتژی برندسازی کسب و کار خود تزریق کنید.
مهم نیست که کسب و کار شما چه کاری انجام دهد ، و یا در حال حاضر شرکت های دیگری نیز همین کار را انجام می دهند؛ متمایز بودن این شانس را به شما می دهد که بیشتر دیده شوید و شما را انتخاب کنند. بنابراین ، اگر می خواهید کسب و کار شما متمایز باشد ، باید بفهمید که چه چیزی باعث برجسته شدن می شود.

اما مرکز مشاوره دوست خوب برای کسب وکارهای کوچک چه می کند؟
اگر قصد دارید کلیه ارتباطات شما با مشتریان و مخاطبین بر اساس اصول استراتژی برندسازی باشد، ولی هنوز نتوانسته اید آنچه که برای کسب و کار شما مفید است را پیدا کنید، می توانید با مشاورین مرکز مشاوره دوست خوب تماس بگیرید. آن ها به خوبی می دانند از چه تکنیکی می بایست استفاده کنید؛ آن ها سایر افرادی که در صنعت شما هستند را بررسی می کنند و به نتایجی می رسند و به شما کمک می کنند تا کمترین اشتباه را داشته باشید.

نتیجه گیری
برندسازی تنها لوگو نیست، استراتژی بازاریابی وجود دارد و اینکه چگونه باید مورد توجه مشتری قرار بگیرید و نظر آن ها را جلب نمایید، اما مهمتر از همه، آن است که زمانی که با مشتریان خود در ارتباط هستید، چه کاری باید انجام دهید. شما می خواهید تجربه ی خوبی به مخاطبین خود انتقال دهید. این به شما کمک می کند تا در دراز مدت موفق شوید ، باید ابرقهرمان برای مشتریان خود باشید و خدمات به مشتری را در اولویت اول خود قرار دهید. این باعث می شود که مشتریان در مورد تجربه خود با برند شما خوب صحبت کنند و شما را به دوستانشان توصیه کنند.

به دنبال فرصت هایی برای بهبود تجربه مشتری در تجارت خود باشید. نکته این است که هرچه مشتری تجربه ی بهتری داشته باشد، بیشتر به عنوان شرکتی شناخته می شوید که به مشتریان خود اهمیت می دهد – و مشتری بیشتری را در نتیجه کسب خواهید کرد.

برای برندسازی مؤثر در تکسب و کار خود نیازی به نیست کارهای عجیب و غریب انجام دهید. تمام آنچه شما نیاز دارید کمی خلاقیت و برخی کارهای سخت قدیمی است.

جهت مشاوره برندسازی با مشاورین مرکز مشاوره دوست خوب تماس بگیرید

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپ بورد

کپی